SCHR o zatorach płatniczych: „Jakie nowe obowiązki czekają przedsiębiorców (w tym pracodawców) po 1 stycznia?” [12 grudnia, Warszawa]

Zatory płatnicze to obecnie jedno z największych utrapień polskich przedsiębiorców. W momencie, gdy jeden przedsiębiorca zwleka z zapłatą za towar lub usługę, drugi oczekujący na zapłatę nie jest w stanie opłacić swoich dostawców W ten sposób powstanie piramida wzajemnego kredytowania, która negatywnie wpływa na kondycję finansową i rozwój działalności. Ustawodawca pochylił się nad tym problemem i od 1 stycznia 2020 r. wprowadza zmiany mające na celu ograniczenie zatorów płatniczych, jak skrócenie terminów zapłaty, zobligowanie do szeregu czynności czy też nakładanie wysokich kar .

W ramach naszych SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH HR chcemy poruszyć to zagadnienie, gdyż pośrednio dotyczą przedsiębiorców jako pracodawców. Zmiany w prawie i nałożone obowiązki mogą zainteresować działy prawne, które musza dostosować umowy do nowych terminów, ale również działy HR przekazujące istotne dane dla przedsiębiorcy.  Prelekcję i dyskusję na ten temat poprowadzi adwokat Katarzyna Misio, która w bieżącej pracy styka się z problematyką zatorów płatniczych.

Szczegóły wydarzenia i rejestracja

  • Termin spotkania: 12 grudnia 2019 r. godz. 10.00
  • Przewidywany czas spotkania: 1,5-2 godz.
  • Miejsce spotkania: ul. Polna 40 w Warszawie.
  • Udział w spotkaniu jest bezpłatny
  • Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Zgłoszenia proszę nadsyłać na rejestracja@sobczyk.com.pl .

Zapraszamy do rejestracji!

Menu