Newsy HR

Praca zdalna po zniesieniu stanu epidemii a przed wprowadzeniem zmian do Kodeksu Pracy – artykuł Mec. Aliny Giżejowskiej

Odwołanie od 16 maja 2022 r. stanu epidemii i wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego samo w sobie nie ma znaczenia dla dalszego wykonywania pracy zdalnej ‘covidowej’. Minister Zdrowia zapowiada, że stan zagrożenia epidemicznego będzie trwał do września br. a gdyby wówczas ten stan został odwołany, to pracę zdalną będzie można stosować jeszcze do grudnia (chyba, że znów zostanie wprowadzony stan epidemii). Ale jednocześnie czekamy na zmiany w Kodeksie pracy, które mają wprowadzić na stałe możliwość pracy zdalnej.

ZOBACZ WIĘCEJ

Wywiad nt. szczepień pracowników z Paulą Nowak w Dzienniku Gazeta Prawna

Czy pracodawcy rzeczywiście potrzebują dodatkowych podstaw prawnych, by móc weryfikować fakt zaszczepienia pracowników? Czy też już w obecnym stanie prawnym można – a nawet trzeba – dopuszczać do pracy tylko odpowiednio zabezpieczone (zaszczepione) osoby? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w wywiadzie dla Dziennika Gazeta Prawna , którego udzieliła prawnik z naszej Kancelarii – Paula Nowak.

ZOBACZ WIĘCEJ

Powrót do problemu Testu Przedsiębiorcy od 2023 roku?

Od przyszłego roku wszyscy przedsiębiorcy (osoby prowadzące księgi przychodów i rozchodów, księgi rachunkowe lub ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych) będą obowiązani do prowadzenia ich elektronicznie oraz do regularnego przesyłania ich do urzędu skarbowego w trakcie roku kalendarzowego.

ZOBACZ WIĘCEJ

III Konferencja pt. RODO w zakładzie pracy

Z przyjemnością informujemy, że już 10 grudnia 2021 r. odbędzie się III Konferencja pt. RODO w zakładzie pracy, której organizatorem jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, a koordynatorem naukowym partner zarządzający naszą Kancelarią prof. dr hab. Arkadiusz Sobczyk. Tematem tegorocznej edycji będzie „przetwarzanie danych osobowych pracowników dotyczących zdrowia a BHP”.

ZOBACZ WIĘCEJ
Menu